Abp Ryś przyjął paliusz – oznakę posługi metropolity i łączności z papieżem

W uroczystość św. Faustyny, patronki Łodzi w łódzkiej bazylice archikatedralnej nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio nałożył na ramiona metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia paliusz – oznakę władzy metropolitalnej i łączności ze Stolicą Apostolską.

40 tys. młodych spotka się jutro na Stadionie Narodowym

Wielkie spotkanie modlitewne z udziałem 40 tys. młodych ludzi odbędzie się już jutro, 6 października, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wydarzenie pod hasłem „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” zaplanowane jest jako 12 – godzinne rekolekcje w łączności z odbywającym się w Rzymie synodem biskupów poświęconym młodzieży. W programie modlitwa, konferencje, świadectwa oraz koncerty i pokazy artystyczne.

Łódź: Kongres św. Faustyny w miejscu jej wezwania do klasztoru

Na terenie parafii św. Faustyny w Łodzi, położonej między dawnym Parkiem Wenecja, gdzie Helena Kowalska miała wizję Jezusa, a łódzką katedrą, gdzie usłyszała naglące wezwanie, aby wyjechać do Warszawy i wstąpić do klasztoru – odbywa się I Kongres Św. Faustyny.

Sejm ustanowił Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych

Sejm uchwalił ustawę ustanawiającą Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Będzie on obchodzony 19 października jako święto państwowe uchwalone w hołdzie „bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski”.

Arturo Mari: Jan Paweł II traktował mnie jak syna

Papieski fotograf Arturo Mari wziął udział w zorganizowanej przez Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II uroczystości upamiętniającej patrona placówki w 40. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

Młody człowiek potrzebuje przede wszystkim bliskości

Kluczem i treścią obrad Synodu Biskupów jest młody człowiek, który przede wszystkim potrzebuje bliskości drugiego człowieka – uważa bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Młodzieży. Jutro rozpoczyna się w Rzymie w Synod Biskupów na temat młodzieży, którego biskup jest „ojcem synodalnym”.

25 nocnych czuwań na Jasnej Górze

Nocne czuwania i specjalna modlitwa podczas wieczornego Apelu to odpowiedź Jasnej Góry na rozpoczynający się Synod Biskupów o Młodzieży.

80. rocznica śmierci św. Faustyny. Łagiewniki świętują

W kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny w Krakowie-Łagiewnikach rozpoczyna się 2 października triduum przed przypadającą w najbliższy piątek 80. rocznicą śmierci apostołki Bożego Miłosierdzia.

Bezdomni przygotowują się do pielgrzymki do Włoch

Trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu 30 podopiecznych krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio do Włoch. Autokarowa pielgrzymka ruszy 8 października.

Abp Gądecki zachęca do Różańca za Kościół

Zachęcam do odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, który prosi, abyśmy w październiku odmawiali różaniec w intencji Kościoła, a po różańcu dodawali modlitwę „Pod Twoją obronę”, oraz „Modlitwę do świętego Michała Archanioła” – poprosił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.