Polscy ojcowie synodalni podsumowali Synod Biskupów

Po powrocie z Rzymu polscy ojcowie synodalni spotkali się dziś z dziennikarzami. W siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie zaprezentowano dokument końcowy synodu oraz wskazano na wkład polskiej delegacji w obrady synodalne.

Kościół dominikanów w Gdańsku będzie zamknięty dla wiernych

Przeor klasztoru ojców dominikanów w Gdańsku podjął we wtorek decyzję o całkowitym zamknięciu dla wiernych kościoła św. Mikołaja, znajdującego się na gdańskim Starym Mieście. Coś dzieje się z fundamentami zabytkowej świątyni i grozi ona nawet zawaleniem.

Pożegnanie płk. Edmunda Brzozowskiego, weterana walk o Tobruk

Mszą św. w katedrze polowej Wojska Polskiego rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. płk. Edmunda Brzozowskiego, weterana walk o Tobruk, uczestnika kampanii włoskiej i wieloletniego przewodniczącego organizacji kombatanckich, zrzeszających byłych żołnierzy 3. Dywizji Strzelców Karpackich.

Abp Ryś podsumowuje synod

Abp Grzegorz Ryś za jedną z najważniejszych spraw podjętych w czasie zakończonego wczoraj w Watykanie Synodu Biskupów poświęconego młodzieży uważa „synodalność misyjną”. Dziś na briefiengu łódzki metropolita podsumował prace synodalne.

Orszaki, bale i czuwania ze świętymi w całej Polsce

Orszaki i bale, korowody i czuwania – w taki sposób przy licznych parafiach i kościołach w Polsce świętowana będzie wigilia uroczystości Wszystkich Świętych. Część z wydarzeń odbyła się już w miniony weekend. 

Franciszek przyjmie polskie dzieci z nowotworami

Papież Franciszek przyjmie w drugiej połowie listopada dzieci chore na nowotwory, będące podopiecznymi fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” z Wrocławia. O potwierdzeniu chęci przyjęcia dzieci przez papieża przez Nnuncjaturę Apostolską informuje organizator wyjazdu.

200 osób w Poroninie na V Korowodzie Świętych

Ponad 200 dzieci i dorosłych przebrało się w osoby święte i błogosławione podczas V Korowodu Świętych, który przeszedł ulicami Poronina koło Zakopanego.

28 października – Dzień solidarności z Pakistanem

Już po raz dziesiąty obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku w niedzielę 28 października jego tematem jest pomoc chrześcijanom w Pakistanie.

Zwykli-Niezwykli. Teatralne etiudy o świętych

W ramach Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się w Płocku przegląd Etiud Teatralnych o Świętych i Błogosławionych zatytułowany „Zwykli – Niezwykli”. Spektakle wystawiali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z diecezji płockiej.

Członkowie Ruchu Czystych serc napisali list do Papieża

– Prosimy o podkreślenie konieczności pielęgnowania cnoty czystości dla realizacji ideału chrześcijańskiej świętości – napisali członkowie Ruchu Czystych Serc z Polski do papieża Franciszka i Ojców Synodalnych