Komisja liturgiczna KEP: śluby kościelne tylko w kościołach

Śluby kościelne powinny odbywać się tylko w kościołach – przypomniał obradującym w Poznaniu biskupom Konferencji Episkopatu Polski przewodniczący Komisji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów.

Kard. Parolin do biskupów: głoście Ewangelię wszystkim

Kościół w Polsce był światłem w ciemnościach, które niejednokrotnie ogarniały Europę – powiedział 15 kwietnia w Poznaniu kard. Pietro Parolin, legat papieski na uroczystości 1050. rocznicy chrztu Polski.

„Gdzie chrzest tam nadzieja!” – gnieźnieńskie uroczystości 1050-lecia chrztu Polski

Na obchody pierwszego dnia jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski złożyły się m. in. specjalne obrady Episkopatu, ekumeniczna modlitwa na Ostrowie Tumskim i uroczysta Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro …

Chrzest Polski, ŚDM, rodzina, migranci – tematy obrad Episkopatu

Chrześcijańska tożsamość Polski Światowe Dni Młodzieży i problem uchodźców – to główne tematy 372. Zebrania Plenarnego KEP, które rozpocznie się 14 kwietnia przed południem w Gnieźnie.

Dziś rozpoczynają się centralne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski

Uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego, orędzie prezydenta RP, jubileuszowa celebracja na Ostrowie Lednickim i specjalne obrady Episkopatu – to główne elementy rozpoczynających się 14 kwietnia centralnych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. W uroczystościach, które odbędą …

W tym tygodniu centralne obchody Jubileuszu Chrztu Polski

Główne obchody jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski odbędą się od 14 do 16 kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu, miastach będących kolebką polskiej państwowości.

Niedziela Miłosierdzia – święto patronalne Caritas

Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna 72. Tydzień Miłosierdzia.

Prezydium KEP: w kwestii ochrony życia nie można poprzestać na obecnym kompromisie

Biskupi proszą parlamentarzystów i rządzących o podjęcie inicjatyw na rzecz konkretnej pomocy dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu.

10 lat Okna Życia

Mija 10 lat od powstania pierwszego Okna Życia w Polsce, które mieści się w Krakowie przy ulicy Przybyszewskiego.