ŚDM: co bł. Frassati mówi dziś młodym?

Po raz pierwszy w historii ciało bł. Pier Giorgia Frassatiego – patrona młodzieży, studentów i ludzi gór, będzie peregrynować po Polsce.

Zakończyła się standardowa rejestracja uczestników ŚDM

Ponad 562 tys. w pierwszej fazie, ponad 358 tys. w drugiej fazie – tyle osób zarejestrowało się na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Zakończona o północy rejestracja w standardowym systemie rejestracyjnym trwała 340 dni.

Przesłanie Kościołów w Polsce w sprawie uchodźców

Sygnatariusze, reprezentujący Kościół katolicki w Polsce i Kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej apelują o solidarne działania instytucji i jednostek, by odpowiedzieć na stojące przed Europą wyzwanie.

Jasna Góra na miesiąc przed papieską pielgrzymką

Dokładnie za miesiąc, 28 lipca papież Franciszek przybędzie z pielgrzymką na Jasną Górę.

Ks. Tuszyński laureatem nagrody „Barwy Wolontariatu”

Prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Barwy Wolontariatu”. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.

Kościół w Polsce ma 334 nowych księży diecezjalnych

To o pięciu więcej, niż w ubiegłym roku. Najwięcej święceń przyjęło 19 diakonów w diecezji tarnowskiej.

Kraków: zaprezentowano plecak pielgrzyma ŚDM

Peleryna przeciwdeszczowa, wielofunkcyjna chustka na głowę, koronka w formie bransoletki i ręcznik z mikrofibry w formie szalika znajdą się w plecaku pielgrzyma Światowych Dni Młodzieży.

Janusz Kotański ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski 14 czerwca wręczył Januszowi Kotańskiemu nominację Prezydenta RP na stanowisko Ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej i Suwerennym Wojskowym Zakonie Maltańskim. Informację podało Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. Janusz Kotański podczas …

Kraków: na Wawelu modlono się w intencji kard. Macharskiego

Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył rano 13 czerwca Mszy św. w intencji powrotu do zdrowia kard. Franciszka Macharskiego.

Caritas inauguruje wakacyjną akcję

Dzięki „Wakacyjnej Akcji Caritas” kilkadziesiąt tysięcy dzieci z ubogich, polskich rodzin będzie mogło w tym roku skorzystać z letniego wypoczynku.