Nikaragua: nie będzie Dni w Diecezjach przed ŚDM w Panamie

Kościół w Nikaragui wycofał się z organizacji Dni w Diecezjach przed styczniowymi Światowymi Dniami Młodzieży Panama 2019. Informację, którą od piątku podawały lokalne media, potwierdza Komitet Organizacyjny spotkania młodych.

Tour de France w Lourdes, kolarze w Grocie Objawień

Rzadkich pielgrzymów gościło 27 lipca sanktuarium maryjne w Lourdes: uczestników i kibiców Tour de France. Dzisiejszy 200-kilometrowy etap rozpoczął się bowiem w tym maryjnym mieście. Dzięki temu – jak podaje francuska telewizja France 3 – wielu kolarzy mogło się pomodlić w Grocie Objawień.

Franciszkanie wracają nad Jordan. Po 50 latach

Franciszkanie z Ziemi Świętej powracają do swojego dawnego klasztoru nad Jordanem. Musieli go opuścić w pośpiechu ponad 50 lat temu, gdy w czerwcu 1967 wybuchła wojna izraelsko-jordańska. Zarówno teren samego konwentu, jak i przyległe obszary o łącznej powierzchni 55 hektarów zostały zaminowane, a tym samym stały się niedostępne dla pielgrzymów i turystów.

Plaża będzie nosiła imię surfera, kandydata na ołtarze

Jedna z plaż Rio de Janeiro zostanie nazwana imieniem Guido Schäffera – młodego surfera i seminarzysty, który zginął tragicznie 1 maja 2009 r., na rok przed święceniami kapłańskimi. Obecnie w Rzymie toczy się jego proces beatyfikacyjny.

Uratowani z jaskini chłopcy za ocalenie dziękują w buddyjskim klasztorze

Młodzi piłkarze z Tajlandii, którzy zostali ocaleni z jaskini 10 lipca odbędą tygodniowy nowicjat w buddyjskim klasztorze. W ten sposób chcą uhonorować Samana Kunana, który zginął podczas akcji ratowniczej 6 lipca – podaje telewizja CNN.

Patriarcha Bartłomiej modli się za ofiary pożarów w Grecji

Boże, pomóż zatrzymać tę ogromną ludzką i ekologiczną katastrofę i daj siłę krewnym ofiar i rannych – napisał w oficjalnym wystąpieniu patriarcha Konstatntynopola Barłomiej I nawiązując do pożarów regionu Attyka w Grecji. Premier kraju ogłosił już 3-dniową żałobę narodową.

Ministranci z całego świata jadą do papieża

Aż 60 tys. chłopców i dziewcząt należących do liturgicznej służby ołtarza wybiera się do Rzymu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w trakcie dorocznej międzynarodowej pielgrzymki ministrantów. Nie będzie jednak uczestników z Polski.

Postulator o Chiarze Petrillo: jej świętość porusza

Jej postać, niezależnie od tego, jaka będzie ocena Kościoła, jest niezwykle aktualnym wizerunkiem świętości. Musimy jeszcze lepiej zrozumieć, że bycie świętymi jest piękne i możliwe – przekonuje karmelita bosy o. Romano Gambalunga, postulator w procesie beatyfikacyjnym Chiary Corbelli Petrillo.

Caritas Polska pomogła 800 studentom z Aleppo

835 studentów z Aleppo otrzymało wsparcie finansowe na pokrycie części wydatków związanych ze studiami. Było to możliwe dzięki Caritas Polska, która przekazała na ten cel 40 tys. euro

Do Waszyngtonu jadą rozmawiać o wolności religijnej

Już we wtorek 24 lipca rozpoczyna się w Waszyngtonie międzynarodowy szczyt poświęcony wolności religijnej. Wezmą w nim udział delegacje 80 krajów, w tym 40 ministrów spraw zagranicznych.