Misja Kościoła to nie sukcesy, lecz powierzenie się Bogu

Autentyczność misji Kościoła zależy nie od sukcesu lub satysfakcjonujących rezultatów, ale od pójścia naprzód z odwagą zaufania i pokorą powierzenia się Bogu. Jest to świadomość, że jesteśmy małymi i słabymi narzędziami, które w rękach Boga i z Jego łaską mogą dokonywać wielkich dzieł, sprawiając rozwój Jego Królestwa – tłumaczył papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie.

W czwartek papież leci do Genewy

Już w czwartek papież Franciszek odbędzie jednodniową pielgrzymkę do Genewy, gdzie odwiedzi siedzibę Światowej Rady Kościołów i odprawi Mszę świętą dla szwajcarskich katolików. Będzie to piąta w historii papieska wizyta w Szwajcarii.

“Aborcja to dzieciobójstwo” – Papież Franciszek

„Nazizm nas gorszył. Dziś robimy to samo, tylko białych rękawiczkach”

Watykan uruchomił Letnią Szkołę Astrofizyki

Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne zainaugurowało dziś działalność letniej szkoły astrofizyki. W spotkaniu wziął udział papież Franciszek.

Jest projekt konstytucji o Kurii Rzymskiej

Rada Kardynałów przekazała Ojcu Świętemu projekt nowej konstytucji apostolskiej o Kurii Rzymskiej – poinformował rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej. To owoc kolejnego spotkania 9 kardynałów doradzających papieżowi.

Papież przyjął prywatnie Tomasza Komendę

Niesłusznie skazany i osadzony w więzieniu Tomasz Komenda przyjechał w środę rano do Rzymu, gdzie wraz z rodziną został przyjęty na osobistej audiencji przez papieża Franciszka. W zorganizowaniu spotkania pomógł kard. Konrad Krajewski.

Franciszek: Jezus nie oferuje zamienników, tylko oryginały

Jezus nie oferuje żadnych zamienników, ale oryginały: prawdziwe życie, prawdziwą miłość, prawdziwe bogactwo! – mówił dziś papież Franciszek w katechezie podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Rozpoczął nowy cykl nauczania poświęcony przykazaniom.

Franciszek: uwaga na karierowiczostwo w Kościele

Karierowiczostwo w Kościele to znak, że nie wiemy, czym jest ewangelizacja – mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. w Domu św. Marty 11 czerwca.

Papież przyjął dymisje trzech biskupów Chile

Franciszek przyjął rezygnację trzech ordynariuszy diecezji w Chile. W związku z niewłaściwą odpowiedzią tamtejszego episkopatu na nadużycia seksualne niektórych duchownych w tym kraju, w maju br. wszyscy biskupi Chile oddali się do dyspozycji papieża.

Franciszek: Niech Bóg nas uwolni od pokusy zawiści!

Niech Bóg nas uwolni od strasznej pokusy zawiści z powodu dobrych uczynków innych osób! – modlił się papież w rozważaniach poprzedzających modlitwę Anioł Pański 10 czerwca na Placu Św. Piotra w Watykanie.