Synod o młodych: prace nad 3. częścią Instrumentum laboris

Piątkowe przedpołudnie obrad synodalnych poświęcone było pracy w grupach nad przyjęciem relacji do 3 części Instrumentum laboris. Dyskutowano nad tym, co oznacza przekaz wiary oraz jak wyraża się działanie Boże. Podjęto również temat trudności, jakie młodzi napotykają na swojej drodze.

Franciszek: Egoizm nie ma przyszłości

W piątkowej homilii u św. Marty Franciszek ostrzegał chrześcijan przed obłudą, bo tacy zapominają czym jest radość. Tymczasem „depozytariuszem szczęścia” jest Duch Św., przynoszący nam spokój w problemach.

Synod Biskupów napisze list do młodzieży

Obradujący w Watykanie Synod Biskupów w przyszłym tygodniu będzie głosował nad dokumentem końcowym oraz skieruje list do młodzieży – poinformował w czasie dzisiejszego breifingu prefekt Dykasterii ds. Komunikacji, Paolo Ruffini.

Papież przyjął prezydenta Korei Południowej

Papież Franciszek przyjął dziś w południe w Watykanie prezydenta Korei Płd. Moon Jae-Jina. Według relacji kancelarii tego prezydenta Franciszek nie wykluczył swojej podróży do Korei Północnej, ale czeka na oficjalne zaproszenie ze strony Kim Dzong Una.

Franciszek: Trzy formy ubóstwa ucznia Jezusa

Każdy uczeń Jezusa jest powołany do ubóstwa w trzech różnych formach: wolności od uzależnień materialnych, cierpliwości w prześladowaniach a także wytrwałości w poczuciu samotności – mówił papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu św. Marty 18 października.

Na synodzie o wielokulturowości i wielowyznaniowości

Kontekst społeczny młodych katolików, którzy żyją w społeczeństwach wielokulturowych i wielowyznaniowych, znalazł się w centrum obrad synodalnych 17 października. Ojcowie synodalni podkreślili również znaczenie Światowych Dni Młodzieży, w tym spotkanie w Krakowie w 2016 roku.

Franciszek: „Nie zabijaj” to leczyć, doceniać, przebaczać

Jeśli zabijanie oznacza niszczenie, tłumienie, eliminowanie kogoś, to „nie zabijaj” oznacza leczenie, docenianie i włączanie przez przebaczenie – w ten sposób papież Franciszek wyjaśniał pozytywne aspekty przykazania „Nie zabijaj”, któremu poświęcił kolejną katechezę podczas audiencji ogólnej.

Bp Solarczyk opowiadał na Synodzie o lekcji religii w Polsce

Lekcje religii w szkole to ogromne doświadczenie Polski, które musimy na Synodzie wziąć pod uwagę – mówił podczas wczorajszej sesji synodalnej w Watykanie bp Marek Solarczyk, jeden z polskich delegatów na obrady.

Papieskie orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2018

„Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię” – to tytuł orędzia papieża Franciszka przygotowanego na Światowy Dzień Misyjny, który Kościół będzie obchodził w tym roku w niedzielę 21 października.

Prezydent na Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką modlili się przy grobie św. Jana Pawła II oraz wzięli udział we Mszy św. z okazji 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową.