Franciszek: Niech Bóg nas uwolni od pokusy zawiści!

Niech Bóg nas uwolni od strasznej pokusy zawiści z powodu dobrych uczynków innych osób! – modlił się papież w rozważaniach poprzedzających modlitwę Anioł Pański 10 czerwca na Placu Św. Piotra w Watykanie.

W sobotę Franciszek spotkał się z dziećmi

Franciszek spotkał się w sobotę 9 czerwca z ponad 500 dziećmi, które przyjechały do Watykanu w ramach akcji: „Pociąg dzieci”. Odpowiadał na ich pytania, które dotyczyły początków jego życia i tego, jak został papieżem.

Kościół będzie miał nowego świętego i 6 nowych błogosławionych

Ojciec Święty przyjął wczoraj na audiencji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Angelo Amato, SDB i upoważnił tę dykasterię do opublikowania 4 dekretów. Oznacza to, że niebawem Kościół będzie miał nowego świętego i 6 nowych błogosławionych.

Franciszek spotka się z dziećmi z przedmieść

W sobotę 9 czerwca papież Franciszek spotka się z ponad 500 dziećmi. Oprócz katolików, będą wśród nich muzułmanie, buddyści, prawosławni i ateiści. Przyjadą do Watykanu z przedmieść Mediolanu i Rzymu w ramach akcji Pociąg Dzieci.

Franciszek: Plotki niszczą pokój Ducha Świętego

Dary Ducha Świętego są nam dawane do dzielenia z innymi! – przypomniał papież Franciszek w kolejnej katechezie poświęconej sakramentowi Bierzmowania w czasie środowej audiencji generalnej w Watykanie. Zwrócił również uwagę wiernych na grzech plotkowania, który „niszczy pokój od Ducha Świętego”.

Franciszek modli się o dobre korzystanie z Facebooka

O umiejętność dobrego korzystania z mediów społecznościowych – to intencja papieska do modlitwy w czerwcu. Franciszek przy okazji przypomina, że świat cyfrowy nie może niszczyć ludzkiej osobowości, tylko powinien przyczyniać się do budowania solidarności i wzajemnego szacunku.

„Daj z siebie wszystko” czyli Watykan o sporcie

Watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia opublikowała 1 czerwca dokument „Dać z siebie wszystko: o chrześcijańskiej perspektywie sportu i osoby ludzkiej”. Dokument wymienia wartości płynące z uprawiania sportu, ale też wymienia największe wypaczenia współczesnych rozgrywek: deformację ciała, korupcję i doping.

Premier RP na audiencji u Franciszka

W poniedziałek 4 czerwca papież Franciszek przyjął na audiencji premiera RP Mateusza Morawieckiego wraz z rodziną. Rozmowa w cztery oczy trwała ok. 35 minut. To pierwsza wizyta Mateusza Morawieckiego w Watykanie.

Boże Ciało z papieżem Franciszkiem w Ostii

„Żyjemy eucharystycznie wlewając w świat miłość, którą czerpiemy z ciała Pana” – stwierdził Franciszek sprawując Mszę św. na placu przed kościołem św. Moniki w Ostii z okazji uroczystości Bożego Ciała, obchodzonej we Włoszech w niedzielę. Po zakończeniu Eucharystii Ojciec Święty poprowadzi procesję ulicami miasta, która zakończy się przed kościołem Nostra Signora di Bonaria, gdzie Franciszek udzieli zebranym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Franciszek: Modlę się za ofiary niepokojów w Nikaragui

Po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek zaapelował o pokojowe rozwiązanie trwających od ponad półtora miesiąca niepokojów społecznych w Nikaragui. W cotygodniowym rozważaniu zachęcał też do umocnienia pobożności eucharystycznej. We Włoszech dziś uroczystość Bożego Ciała. Franciszek, podobnie jak 50 lat temu Paweł VI, poprowadzi wieczorem procesję Bożego Ciała w Ostii.