Franciszek w Wielkanoc: Czy gotów jestem przyjąć niespodziankę Pana i biec?

O powołaniu chrześcijan do życia niespodziankami Boga mówił papież Franciszek w improwizowanej homilii podczas Mszy św. wielkanocnej sprawowanej na Placu św. Piotra w Rzymie. Czy dzisiaj, w tę Wielkanoc roku 2018 – gotów jestem przyjąć niespodziankę Pana i biec? – pytał Franciszek.

Papież przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej

Miejcie odwagę iść pod prąd! – apelował do młodych kaznodzieja Domu Papieskiego o. Raniero Cantalamessa w kazaniu podczas Liturgii Męki Pańskiej, którą w Wielki Piątek papież Franciszek odprawił w bazylice św. Piotra w Watykanie.

Franciszek do księży: Bliskość jest kluczem ewangelizacji!

Bliskość jest kluczem do ewangelizacji, Jezus był kaznodzieją ulicznym! – przypomniał papież Franciszek kapłanom podczas Mszy św. z poświęceniem Krzyżma w Wielki Czwartek. Podkreślał, że powinni być jak Jezus – przede wszystkim blisko swojego ludu.
Franciszek odprawia Mszę Krzyżma w St. Peter: „Pan zdecydował się być tym, który jest blisko swego ludu”

Papież podczas audiencji: patrz w górę!

Spójrz w górę, poszerz swoje horyzonty. To jest nasza wiara! – mówi papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej na placu św. Piotra. Nawiązywał do nadchodzących świąt Wielkiej Nocy.

Pierwsza transmisja z Kaplicy Sykstyńskiej w internecie

Po raz pierwszy w historii koncert odbywający się w Kaplicy Sykstyńskiej będzie transmitowany na żywo w internecie. Będzie to „Stabat Mater” szkockiego kompozytora Jamesa MacMillana.

Niespodziewana wizyta papieża w Sekretariacie Stanu

Dziś rano Papież Franciszek niespodziewanie udał się do biur Sekretariatu Stanu – podaje portal „il Sismografo”.

Synod biskupów o młodych może być interaktywny?

Biskupi odpowiedzialni za organizację październikowego Synodu o młodzieży nie wykluczają interaktywności obrad i słuchania głosy młodych przez media społecznościowe. O takiej ewentualności mówił w wywiadzie dla włoskiej Tv2000 kard. Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny październikowego zgromadzenia biskupów.

Papież chwali heroiczną postawę Arnaud’a Beltrame’a

Franciszek pochwalił „wielkoduszną i heroiczną” postawę francuskiego żandarma Arnaud’a Beltrame’a, który „oddał życie, by chronić innych”. W telegramie kondolencyjnym, przesłanym na ręce biskupa Carcassonne i Narbonne – Alain’a Planet’a papież zapewnił o modlitwie za ofiary zamachów terrorystycznych, do jakich doszło w Carcassonne i Trèbes. Jednocześnie po raz kolejny potępił „akty ślepej przemocy, rodzące tyle cierpienia”.

Co papież powiedział młodym “face to face”

Papież poprosił nas o to, co mówił dziś w czasie kazania: byśmy podnosili krzyk i jako młodzi chrześcijanie nie dali się zagłuszyć światu – relacjonuje w rozmowie z KAI Noemi Sanches z Paragwaju, która jako jedna z kilku osób wręczała dziś papieżowi Franciszkowi dokument przygotowany przez młodzież podczas spotkania przedsynodalnego w minionym tygodniu.

Franciszek: Wołania Jezusa nie można uciszyć

Stań się głosem Jezusa, którego nie da się uciszyć! – to słowa z homilii papieża Franciszka podczas Mszy Niedzieli Palmowej sprawowanej na placu św. Piotra w Watykanie. W Eucharystii wzięli udział uczestnicy kończącego się dziś pre-synodu młodych w Rzymie oraz młodzi z diecezji rzymskiej świętujący 33. Światowy Dzień Młodzieży.