Skradziono relikwie św. Jana Pawła II i bł. ks. Popiełuszki. Włoskie służby szukają sprawców

Relikwie zostały skradzione z sanktuarium Montecastello w miejscowości Tignale nad Jeziorem Garda ♦ Złodzieje oprócz relikwi zabrali także sześć kielichów mszalnych i dwa cyboria ♦ Nie wyklucza się, że zostały one skradzione na czyjeś zamówienie

Z sanktuarium Montecastello w miejscowości Tignale nad Jeziorem Garda w północnych Włoszech, skradzione zostały relikwie świętego Jana Pawła II i bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

Informując o tym, lokalna prasa przytacza opinię proboszcza ks. Giuseppe Mattanzy, który przypuszcza, że kradzieży dokonali dwaj mężczyźni, którzy podając się za turystów przybyli do sanktuarium na krótko przed jego zamknięciem.

Wraz z relikwiami – ampułką z krwią papieża Polaka, którą ofiarował tamtejszym wiernym kard. Stanisław Dziwisz oraz fragmentem kości kapelana „Solidarności” – złodzieje wynieśli także sześć kielichów mszalnych i dwa cyboria.

Ks. Mattanza ma nadzieję, że relikwie w najbliższym czasie powrócą na swoje miejsce, ponieważ chodzi o przedmioty, których nie sposób spieniężyć. Nie wyklucza się jednak, że zostały one skradzione na czyjeś zamówienie. Śledztwo trwa.

KAI