Wiadomości

Papież: przeżywanie choroby i niepełnosprawności jest wskaźnikiem miłości

– Sposób, w jaki przeżywamy chorobę i niepełnosprawność jest wskaźnikiem miłości, jaką jesteśmy gotowi ofiarować – mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św., jaką odprawił 12 czerwca na placu św. Piotra dla 50 …

Jubileusz Chorych i Niepełnosprawnych: święto życia i miłości

Mimo ogromu cierpienia, jakie można było zobaczyć, to było wielkie święto życia i miłości. Tak o Jubileuszu Chorych i Niepełnosprawnych, który zakończył się 12 czerwca w Rzymie mówią jego uczestnicy. W trzydniowym spotkaniu, którego …

Caritas inauguruje wakacyjną akcję

Dzięki „Wakacyjnej Akcji Caritas” kilkadziesiąt tysięcy dzieci z ubogich, polskich rodzin będzie mogło w tym roku skorzystać z letniego wypoczynku.

Abp Migliore: Franciszek ma serce i umysł pełne wyjątkowej empatii

Papież, jak na dobrego jezuitę przystało, przyszłe działania planuje w oparciu o doświadczenie duchowe i modlitwę, których owoce wypracowuje w dialogu i konsultacjach.

Indie: zakonnica klauzurowa doktorem inżynierii kosmicznej

Siostra Benedykta od Świętego Oblicza, 32-letnia zakonnica klauzurowa z Indii, została doktorem inżynierii kosmicznej

Program wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Polsce

Publikujemy oficjalny program wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Polsce w dniach 27-31 lipca z okazji XXXI Światowych Dni Młodzieży.

ŚDM, rodzina, uchodźcy, związki niesakramentalne – zakończyło się 373. zebranie KEP

Światowe Dni Młodzieży, uchodźcy, duszpasterstwo rodzin oraz związków niesakramentalnych – to główne tematy 373. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie 7 i 8 czerwca.

Franciszek: w Kanie Galilejskiej Jezus łączy się z nami w nowym Przymierzu

W Kanie uczniowie Jezusa stają się Jego rodziną i rodzi się wiara Kościoła – powiedział Franciszek 8 czerwca podczas audiencji ogólnej w Watykanie.

Ks. Naamo: to będzie dla Ormian historyczna wizyta papieża

Za niecałe trzy tygodnie, od 24 do 26 czerwca, papież Franciszek odwiedzi Armenię.

Dziś rozpoczyna się 373. zebranie Episkopatu Polski

Światowe Dni Młodzieży, uchodźcy, duszpasterstwo rodzin oraz związków niesakramentalnych – to główne tematy rozpoczynającego się dziś przed południem w Warszawie 373. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.