Wiadomości

Franciszek zaapelował o zniesienie kary śmierci

Z gorącym apelem do rządzących o zniesienie kary śmierci zwrócił się Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Synteza: Franciszek w Meksyku

Msze św. w bazylice Matki Bożej z Guadalupe, Ecatepec, dla Indian stanu Chiapas w San Cristóbal de Las Casas i w Ciudad Juárez, spotkania z rodzinami w Tuxtla Gutiérrez, młodzieżą w Morelii oraz światem …

Betlejem: trzy lata potrwa remont bazyliki Narodzenia

Trzy lata potrwa remont bazyliki Narodzenia w Betlejem. Jest to największa restauracja tej historycznej świątyni od niemal 600 lat.

Meksyk: zakończyła się 12 pielgrzymka zagraniczna papieża Franciszka

Z udziałem tysięcy wiernych odbyło się pożegnanie Ojca Świętego na międzynarodowym lotnisku w Ciudad Juárez.

Papież spotkał się z więźniami w Ciudad Juárez

Miłosierdzie Boże przypomina nam, że więzienia są oznaką tego, jacy jesteśmy jako społeczeństwo, są oznaką w wielu przypadkach przemilczeń i zaniedbań, które sprowokowały kulturę odrzucenia.

Morelia: papież spotkał się z młodzieżą

„Jesteście bogactwem Meksyku a gdy o tym wątpicie, spójrzcie na Jezusa Chrystusa” – powiedział Franciszek młodzieży zgromadzonej 16 lutego na stadionie „José Maria Morelos y Pavón” w Morelii.

Modlitwa za bezdomnych, którzy zmarli bez dachu nad głową

Na ulicy trudno żyć, i trudno na niej umierać. Wspólnota św. Idziego modliła się z bezdomnymi za ich przyjaciół, którzy umarli bez dachu nad głową.

Przewodniczący Episkopatu zaprosił prezydenta na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski

Abp Stanisław Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski zaprosił 15 lutego prezydenta RP Andrzeja Dudę na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Tuxtla Gutiérrez: papież spotkał się z meksykańskimi rodzinami

O znaczeniu Bożego wsparcia w życiu rodzinnym mówił Ojciec Święty spotykając się z meksykańskimi rodzinami. Wezwał je do odwagi, w obliczu różnych form kolonizacji ideologicznej wymierzonej w rodzinę.

Franciszek odprawił Mszę dla Indian w San Cristóbal de Las Casas

– Świat dzisiejszy, ograbiony przez kulturę odrzucenia, potrzebuje was! – zaapelował do Indian Meksyku Franciszek podczas Mszy św. w miejskim ośrodku sportowym w San Cristóbal de Las Casas.